Hybrydowe nauczanie na Politechnice. Nowy rok rozpoczęty

0
284

Jak co roku, ale nie w tym roku. Hymn Gaudeamus igitur wybrzmiał po raz 76 na Politechnice Śląskiej, ale nie z gardeł chóru a z głośników. W porównaniu do lat ubiegłych sala Centrum Edukacyjno-Kongresowego świeciła pustkami. To względy bezpieczeństwa – tłumaczą władze uczelni, które zachęcały studentów do oglądania transmisji online. Nowe kierunki kształcenia, ale i nowe warunki nauki. Studentów Politechniki czeka bowiem tryb hybrydowy.

Kilka tysięcy pracowników, na 52 kierunkach w trzech lokalizacjach – Zabrze, Gliwice i Katowice prawie 20 tysięcy studentów. Wśród nich także obcokrajowcy, czym od dawna szczyci się Politechnika. Nowy rok na śląskiej uczelni rozpocznie Marie Cristen z Rwandy, która rozpoczęła dziś studia na kierunku Civil engineering. Dla obywateli Białorusi Politechnika Śląska przygotowała 50 indeksów. Jeden z nich trafił już do Denisa Bova, który kilka miesięcy temu przeprowadził się do Gliwic wraz z całą rodziną. Na uczelni będzie studiować informatykę.

W tym roku studia na uczelni rozpoczęło 5 tysięcy 700 osób. Ta liczba może jednak ulec zmianie, ponieważ rekrutacja na niektóre kierunki jest jeszcze otwarta i trwa do 15 października. Dla każdego studenta pomoc – podtrzymuje samorząd studencki, który nawet podczas pandemii nie próżnował. W nowym roku akademickim planuje szereg wydarzeń, które będą integrować brać studencką.

Tegoroczne rozpoczęcie roku akademickiego zakończył wykład prof. Aleksandry Ziembińskiej-Buczyńskiej zatytułowany “Nauka w czasach zarazy”. Dzięki uprzejmości Politechniki Śląskiej, nasi abonenci mogli na żywo oglądać całość wykładu i transmisji.

Więcej we “Fleszu” po godz. 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00.