Gliwiczanin z Zatorza nominowany do prestiżowego tytułu “Mistrza Mowy Polskiej”. Trwa głosowanie na gen. insp. Jarosława Szymczyka

0
201

Służbę w policji rozpoczął w 1990 roku w komendzie rejonowej w Gliwicach. Jeszcze w 2001 roku pełnił funkcję komendanta jednego z gliwickich komisariatów. Dzisiaj gen. insp. Jarosław Szymczyk z Gliwic jest Komendantem Głównym Policji i nominowanym w ogólnopolskim konkursie “Mistrz Mowy Polskiej”.

W związku z pandemią tegoroczna autoprezentacja nominowanych odbywa się w internecie, gdzie internauci mogą zapoznać się z sylwetkami kandydatów i wziąć udział w głosowaniu. Zdobywca największej liczby głosów otrzyma tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi.

Głos na gliwiczanina można oddawać raz na dobę z jednego adresu IP za pośrednictwem strony: http://www.mistrzmowy.pl/2020/10/13/glosowanie-2020/, wysyłając SMS lub pocztówkę z nazwiskiem kandydata na adres: Sekretariat Programu Mistrz Mowy Polskiej, al. Prymasa Tysiąclecia 46/321, 01-242 Warszawa.

Głosowanie potrwa do 5 listopada. Wyboru laureatów dokona Jury konkursu, podczas Gali Finałowej na Zamku Królewskim w Warszawie. Uroczystość odbędzie się w poniedziałek 9 listopada.

Z autoprezentacją gen. insp. Jarosława Szymczyka można się zapoznać m.in. na stronie gliwickiej policji: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/195101,Komendant-Glowny-Policji-nominowany-w-konkursie-Mistrz-Mowy-Polskiej.html