Gliwiczanie tracą pieniądze, często z własnej winy

Przez pandemię klienci coraz częściej kupują rzeczy przez internet. Jednak nie wszyscy znają zasady bezpieczeństwa i popełniają ogromne błędy. Tracą przez to niejednokrotnie duże kwoty pieniędzy. Wczoraj w I komisariacie zgłoszono utratę z karty kredytowej równowartości prawie 1600 złotych, dodajmy – nieznany sprawca, za zgodą pokrzywdzonego, wszedł w posiadanie danych tejże karty. Sprawą zajmują się gliwiccy policjanci.

Nieznany sprawca dokonał kilku transakcji w euro, wypłacając, bez zgody właściciela, pieniądze z konta 50-letniego gliwiczanina. Ten, jak ustalili policjanci, podał dobrowolnie dane do swojej karty kredytowej, przy okazji oferowania telefonu komórkowego na jednym z portali aukcyjnych. 

Nie jest to jedyny przypadek transakcji w internecie, z utratą pieniędzy z konta. Policja przestrzega i prosi o zachowanie ostrożności. Internauci wielokrotnie “chwalili się głupotą” wysyłając do sieci zdjęcia nowej karty wraz ze wszystkimi wrażliwymi danymi – numerem karty, nazwiskiem, datą ważności a nawet numerem CVV!

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama