Gliwice przeciwko wykluczeniom. Powstała karuzela dla niepełnosprawnych

Każdy ma prawo do zabawy i nic nie powinno stawać temu na przeszkodzie – nawet niepełnosprawność. Przyszkolny plac zabaw przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach, wzbogacił się o nową atrakcję. Jest to karuzela, uwzględniająca potrzeby dzieci niepełnosprawnych, poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Karuzela przystosowana jest do wjazdu dwóch wózków równocześnie, a plac zabaw jest otwarty nie tylko w godzinach pracy szkoły, ale również w godzinach popołudniowych oraz w dni wolne od zajęć lekcyjnych.

To dobra wiadomość nie tylko dla małych mieszkańców Sośnicy, gdyż plac zabaw jest dostępny dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. W najbliższym czasie nawierzchnia wokół karuzeli wyłożona zostanie miękkimi płytami typu puzzle, dopełniając założony plan modernizacji placu zabaw. Środki na realizację tej inwestycji pochodzą  z budżetu miasta Gliwice.

źródło: UM Gliwice

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama