Zadaj pytanie kandydatowi na Prezydenta Gliwic! Czekamy na Wasze propozycje!

Radio i Telewizja IMPERIUM jako prywatne medium niezależne finansowo od samorządu gliwickiego organizuje “Egzamin prezydencki” przed II turą wyborów prezydenckich. Pytania będą zadawać gliwiczanie. Czekamy na Państwa propozycje pytań do środy, 17 kwietnia, do godz. 20:00.

Spotkanie z kandydatami na Prezydenta Gliwic – Katarzyną Kuczyńską-Budką i Mariuszem Śpiewokiem, będzie NA ŻYWO, transmitowane na antenie Telewizji IMPERIUM we czwartek, 18 kwietnia, początek o godz. 16:00.

Zasady “Egzaminu prezydenckiego”:

1. Kandydaci będą losować i naprzemiennie odpowiadać na pytania z puli. Każdy wylosuje i odpowie na 5 pytań.

2. Na odpowiedź na pytanie każdy z kandydatów będzie mieć 3 minuty.

3. Kandydaci zadają sobie nawzajem po jednym pytaniu (maksymalnie 90 sekund) – odpowiedź na pytanie kontrkandydata to również 3 minuty.

4. Po serii pytań na koniec każdy z kandydatów ma do dyspozycji 3 minuty, aby przekonać do siebie gliwiczan i odpowiedzieć na pytanie “dlaczego Pani/Pan chce zostać Prezydentem Gliwic”?

5. O kolejności wystąpień decyduje rzut monetą – uczestnicy uprzednio wybierają orła lub reszkę. Czasu pilnuje prowadzący, który po upływie pierwszych 2 minut sygnalizuje ten moment, następnie odlicza ostatnie 10 sekund.

Jak zadać pytanie kandydatowi? 

Można to zrobić na kilka sposobów – napisać je w komentarzu pod tym artykułem, wysłać jako wiadomość prywatną przez fanpage’a Radio Telewizja IMPERIUM, wysłać je na adres [email protected] z dopiskiem “Egzamin prezydencki” lub jako wiadomość tekstową SMS na numer telefonu 730 123 656. Ważne! Prosimy nie formułować pytań imiennie do konkretnego kandydata, ponieważ pula pytań do kandydatów będzie wspólna. Zastrzegamy usuwanie komentarzy obraźliwych, atakujących któregoś z kandydatów. Pytania, które zostaną wysłane mailowo lub SMS-owo zostaną dodane przez Redakcję do tego posta – tak, aby nasi obserwatorzy mieli wgląd w to, co napisali inni. Pytania wybierze Komisja składająca się z dziennikarzy Radia i Telewizja IMPERIUM. Wybierzemy te pytania, które najczęściej będą się powtarzać. Chcemy, aby to spotkanie było odpowiedzią na Wasze pytania i wątpliwości.

Jak oglądać “Egzamin prezydencki”?

Debata kandydatów na prezydenta Gliwic będzie transmitowana przez Telewizję IMPERIUM we czwartek, 18 kwietnia, od godz. 16.00 w sieci kablowej IMPERIUM i Internecie na www.tvimperium.pl.

Można oglądać w telewizorze, komputerze, na tablecie i w telefonie… gdziekolwiek jesteś!

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama