Dach runął im na głowę. Rodzina z Sośnicy potrzebuje pomocy

0
1235
fot. Gliwice Od Nowa

Jak donosi portal GliwiceOdNowa.pl w nocy z 13 na 14 października runął sufit w jednym z mieszkań gliwickiej Sośnicy. Pani Ewa wraz z dziećmi przeżyli horror. Musieli uciekać z mieszkania tak jak stali, wśród odpadających elementów sufitu. Część rodziny została umieszczona tymczasowo w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, starsza z córek zamieszkała z rodziną koleżanki. Sprawą zajął się Ośrodek Studiów O Mieście, który utworzył zbiórkę na rzecz rodziny z Sośnicy. Zebrane środki mają zostać przeznaczone na wynajem mieszkania, tak aby cała rodzina jak najszybciej znów była razem.

– W tej chwili budynek jest zabezpieczony i zaplombowany przez Państwową Inspekcję Budowlaną i odpowiednie służby. Nie wolno tam nikomu wchodzić ze względu na groźbę katastrofy budowlanej. To oznacza, że Pani Ewa musiała pozostawić tam cały swój dobytek, wszystkie sprzęty, ubrania, narzędzia życia codziennego. Rodzina nie ma nikogo, kto mógłby ich wesprzeć. Pomogliśmy w zabezpieczeniu podstawowych potrzeb rodziny na kilka dni, ale jest to zaledwie kropla w morzu. Na ten moment najpotrzebniejsze jest wsparcie finansowe – czytamy w opisie zbiórki.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia jest przemakający dach i pobliski potok Guido podmywający okoliczne grunty, co mogło naruszyć konstrukcję budynku. Po inwentaryzacji strat zostanie także ogłoszona zbiórka rzeczowa.

Runął sufit domu w Sośnicy

W nocy z wtorku na środę doszło do uszkodzenia konstrukcji domu w Sośnicy. W środku nocy zawalił się sufit, Pani Ewa z dziećmi musiała uciekać tak jak stała. Dom grozi zawaleniem. Prawdopodobną przyczyną było podmycie terenu przez pobliski potok Guido. Będziemy organizować pomoc dla poszkodowanej rodziny. Będą potrzebne artykuły pierwszej potrzeby, uruchomimy też zbiórkę środków finansowych. Wkrótce poinformujemy o szczegółach.

Opublikowany przez Gliwice OdNowa Czwartek, 15 października 2020