Czy Rower Miejski powróci na gliwickie ulice? Miasto ogłosiło przetarg

0
352

Rower Miejski jeszcze w tym roku może powrócić na gliwickie ulice. Miasto ogłosiło przetarg na 20 stacji, wyposażonych w 200 jednośladów. Postępowanie przetargowe to efekt projektu ogólnomiejskiego, wybranego przez gliwiczan w ramach tegorocznej edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Zakładał on zakup 150 rowerów za kwotę 800 tysięcy złotych. Jednak miasto zdecydowało się dodać do puli kolejnych 50 jednośladów.

Przypomnijmy, że Gliwicki Rower Miejski działał od 2017 roku i cieszył się dużym powodzeniem mieszkańców. Zniknął z gliwickich ulic, ponieważ w dobie pandemii miasto nie było w stanie spełnić wymagań finansowych oferentów. Dlaczego więc rower powrócił w formie wniosku w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego? O to jeszcze w listopadzie zapytaliśmy rzecznika prasowego prezydenta Gliwic, który – w przeciwieństwie do mieszkańców – w takim rozwiązaniu nie widział nic nadzwyczajnego.

Poza zakupem dodatkowych 50 rowerów w planach magistratu jest także finansowe wsparcie inwestycji o kwotę, wykraczającą ponad tę wyznaczoną w Gliwickim Budżecie Obywatelskim. Do czasu złożenia ofert miasto nie chce jednak informować, o jakiej kwocie mowa. 

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.