Chcą być jak Lewandowski

0
646

Najmłodsi kandydaci na piłkarzy Piasta mają już za sobą pół roku treningów. W tym czasie ośmiolatkowie nauczyli się już  jak  skonstruować akcję, obronić się, wyjść spod pressingu czy strzelić rywalowi bramkę, albo nawet kilka. Niewątpliwe każdy z nich chce pójść w ślady Roberta Lewandowskiego czy Kamila Glika. Drużyna, którą prowadzą Robert Walkowiak i Rafał Mrozik trenuje od pół roku i mimo pandemii stara się podnosić swoje umiejętności. Efektem tego sa dwa zwycięstwa w mocno obsadzonych turniejach.

Jeszcze zanim zostały ogłoszone grudniowe obostrzenia młodzi kandydaci na piłkarzy pokazali, że dużą już potrafią. Niebiesko-czerwoni wzięli udział w dwóch turniejach i oba wygrali. Pierwszy odbył się w Kozłowie, a kolejny w Rybniku. W tym drugim gliwiczanie wygrali wszystkie mecze, tracąc tylko jedną bramkę.

Teraz już piłkarski narybek odpoczywa od piłki na feriach, ale jak tylko skończy się kwarantanna to drużyna weźmie udział w kolejnym turnieju. Tym razem podopieczni Roberta Walkowiaka i Rafała Mrozika spróbują zdobyć Sosnowiec – trzymamy kciuki.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.