Czy pomoc dla lokali nadejdzie? Radni zdecydują na sesji

18 lutego najbliższa sesja rady miasta. To ważny dzień dla lokali gastronomicznych. Te wciąż nie mogą się całkowicie otworzyć. Rada Miasta chce jednak wyciągnąć pomocną dłoń. Radni będą głosować za uchwałą która zwalnia przedsiębiorców z opłaty pierwszej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych. 

Podobną uchwałę będa głosowali radni w Zabrzu. Tam jednak projekt przewiduje zwolnienie opłaty całorocznej. W Gliwicach dotyczy ona jedynie pierwszej raty, która była płatna do 31 stycznia

Jeśli uchwała zostanie podjęta, przedsiębiorcy prowadzący lokale gastronomiczne na terenie Gliwic zostaną zwolnieni z raty obejmującej okres od 1 stycznia do 30 kwietnia br. Oznacza to, że pieniądze za koncesję które przedsiębiorcy  wpłacili na konto Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zostaną im zwrócone. Sesja dopiero w czwartek. Przewodniczący Rady Miasta nie wyobraża sobie odrzucenia uchwały.

W Gliwicach jest 166 punktów gastronomicznych, które mogłyby skorzystać z tego rozwiązania. Z oświadczeń dotyczących sprzedaży alkoholu w 2020 roku wynika, że w kieszeni przedsiębiorców pozostanie ponad 175 000 zł.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama