Co zrobić, żeby więzi rodzinne… nie więziły?

JESTEM RODZICEM – WYBIERAM EMPATIĘ to tytuł konferencji, która odbyła się 24 września. Uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie postawione w podtytule: Jak towarzyszyć bliskim w rozwoju, aby więzi nie więziły?

Podtytuł tegorocznej konferencji został zestawiony z metaforą żeglarskiego węzła ratowniczego – tworzy pętlę, która się nie zaciska, jest łatwa do zawiązania i rozwiązania nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Taki węzeł łączy w sposób, który zabezpiecza, a nie więzi. Tworzy przestrzeń, w której można się poruszać i jednocześnie może dawać wsparcie czy nieść pomoc. Widzimy go jako symbol wspierającej relacji. Czy chcemy czy nie chcemy, wszyscy jesteśmy połączeni, współistniejemy obok siebie i jednocześnie razem – jesteśmy powiązani. Pytanie brzmi: czy możemy w tym swobodnie oddychać?

O konferencji w Radio i Telewizji IMPERIUM opowiadała Elżbieta Więcław, wiceprezes Towarzystwa Oświatowego „Filomata”:

Listen to “Pracownia Emocji – Elżbieta Więcław, dyrektorka i współwłaścicielka Zespołu Szkół FILOMATA w Gliwicach” on Spreaker.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama