Co dalej ze zbiornikiem na Wilczych Dołach? Zgłoszone oferty za drogie dla Miasta?

Wycinka drzew pod budowę zbiornika na Wilczych Dołach budziła wśród gliwiczan ogromne emocje. Po zestawieniu ofert 4 podmiotów, które zgłosiły się do konkursu, okazuje się, że zagospodarowanie zbiornika będzie dużo droższe niż pierwotnie zakładano.

Termin otwarcia ofert miał odbyć się 07-03-2022 r. o godz. 10:00, termin przedłużono jednak do dnia 21-03-2022 r. do godz. 10:00. Według szacunków stworzenie całego zbiornika miało kosztować około 17 mln zł. Na jego zagospodarowanie przewidziano 9,7 mln złotych. Wykonawcy zaproponowali jednak ceny zdecydowanie wyższe niż przewidywał magistrat.

Najniższa zaproponowana kwota to prawie 13 mln zł, czyli ponad 3 mln złotych więcej niż początkowo planowano przeznaczyć na działania. Najdroższą ofertę wysokości 21,5 mln złożyła gliwicka spółka miejska Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A., która obecnie odpowiedzialna jest za budowę Centrum Przesiadkowego przy ul. Tarnogórskiej.

W świetle informacji przekazanych przez gliwicki magistrat komisja w tym lub przyszłym tygodniu podejmie decyzję, czy ogłoszone zostanie powtórzenie przetargu, czy zostanie zwiększona kwota, która zostanie przeznaczona na inwestycję.

Prezentujemy wizualizacje, jak według koncepcji ma wyglądać zagospodarowany zbiornik. Więcej zdjęć możecie zobaczyć tutaj

Tak w połowie marca 2022 prezentuje się obszar, na którym ma powstać zbiornik retencyjny

Kamery IMPERIUM

Reklama