Chcą w Gliwicach “Placu Praw Kobiet”. Działacze Młodej Lewicy złożyli w Urzędzie Miejskim petycję w sprawie zmiany nazwy placu Rzeźniczego

0
579

Zamiast placu Rzeźniczego – “Plac Praw Kobiet”. O taką zmianę nazwy wnioskują działacze Młodej Lewicy. W miniony piątek złożyli w Urzędzie Miejskim petycję w tej sprawie.

Jak czytamy w uzasadnieniu petycji: “W Gliwicach brakuje miejsca, w którym uhonorowano by trud kobiet włożony w budowę społeczeństwa opierającego się na równości obu płci”. Dlaczego więc działacze Młodej Lewicy wybrali akurat to miejsce?

Początkowo pod uwagę brane były dwie lokalizacje – Skwer Doncaster oraz plac Rzeźniczy. Jednak w związku z tym, że nazwa pierwszej z nich pochodzi od jednego z miast partnerskich Gliwic, działacze Młodej Lewicy wybrali drugą propozycję.

Ponadto rzeźba Krzysztofa Nitscha “Ku słońcu”, znajdująca się w centralnym punkcie placu Rzeźniczego jest – zdaniem pomysłodawców – alegorią dążenia kobiet ku równości społecznej.

Petycja działaczy Młodej Lewicy w sprawie zmiany nazwy placu Rzeźniczego zostanie rozpatrzona podczas jednej z najbliższych sesji Rady Miasta.

Podobne dokumenty Młoda Lewica złożyła także w Urzędzie Miejskim w Zabrzu oraz Sosnowcu.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.