“Kolorowe skarpetki są symbolem akceptacji, tolerancji i szacunku wobec osób z zespołem Downa”

Już po raz trzeci odbędzie się Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek. Dwa dni po Światowym Dniu Zespołu Downa przeszło tysiąc biegaczy wystartuje w tym wyjątkowym biegu. Do pokonania minimum dwukilometrowa trasa, której start zlokalizowano na terenie Nowych Gliwic. Choć listy startowe były zamknięte w dniu otwarcia zapisów, to organizatorzy przygotowali dla wszystkich piknik rodzinny.

O szczegółach III Gliwickiego Biegu Kolorowych Skarpetek opowiada Kinga Franczyk, prezes Fundacji Tośka i przyjaciele. Rozmawia Agnieszka Baron-Twarkowska:

Wydarzeniu patronuje Radio i Telewizja IMPERIUM dostępna w sieciach światłowodowych firmy IMPERIUM Telecom.

III Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek – niedziela, 24 marca 2024 r. – program:

  • start godzina 10:00
  • godzina 10:00-14:00 piknik rodzinny z atrakcjami
  • godzina 11:00-13:00 bieg

“Start jest darmowy, ale podczas całej imprezy będziemy zbierać do puszek fundusze na półkolonie letnie dla dzieci z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami. W pakietach oprócz pięknych numerów startowych znajdziecie kolorowe skarpetki NIE do Pary – symbol akceptacji i szacunku dla osób z zespołem Downa, w których mamy nadzieję, pobiegniecie.
Bieg odbędzie się na trasie o długości ok 2 km, a każdy zdecyduje ile razy pokona pętlę. Można pobiec, pójść na spacer, pobiec z wózkiem, z psem, zabrać całą rodzinę, dzieci mogą jechać na hulajnodze czy rowerku.”

Lokalizacja: Gliwice, ul. Bojkowska 35 a

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama