Bezpłatne warsztaty linorytu z Muzeum w Gliwicach

0
337

Muzeum w Gliwicach zaprasza na bezpłatne warsztaty poświęcone technice linorytu. Pierwsze z cyklu 10 spotkań odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 lutego. Warsztaty początkowo realizowane będą online na platformie ZOOM. Wraz ze znoszeniem obostrzeń przeniosą się do sal edukacyjnych Willi Caro.

Muzeum w Gliwicach zapewni uczestnikom pierwszych warsztatów linoleum, farbę drukarską, papier do grafiki, gumowe rękawiczki oraz drewnianą łyżkę. Od wtorku, 23 lutego będzie można je odebrać w Willi Caro. Uczestnicy muszą zaopatrzyć się jednak w 2 dłutka do linorytu – jedno o końcówce półokrągłej i jedno o końcówce w kształcie litery V, a także gumowy wałek do rozprowadzania farby.

Uczestnicy zajęć będą mogli nabyć wiedzę i umiejętności, pozwalające na samodzielne wykonywanie linorytów. Przy okazji przybliżymy historię tej techniki graficznej. Nie zabraknie też grafik artystycznych, znajdujących się w zbiorach Muzeum w Gliwicach – zachęca Ewa Chudyba, Kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum w Gliwicach.

Cykl warsztatów poprowadzi artystka-grafik, Ewelina Szostakiewicz.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 783 560 006.

Oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.