Zrób z nami karnawałową maskę!

0
451

Zapraszamy na spotkanie z naszą redakcyjną koleżanką, Agnieszką Baron-Twarkowską, która wystąpi w roli instruktorki. Na zaproszenie Fundacji W TO MI GRAJ poprowadziła warsztaty z tworzenia karnawałowej maski. Podczas tego odcinka programu “Baśniowa Szkoła Teatru” Agnieszka krok po kroku wytłumaczy i pokaże, jakie cuda możemy wyczarować przy użyciu lakieru akrylowego i serwetki! Efekty jej pracy będzie można zobaczyć na antenie Telewizji Imperium w poniedziałek, 28 grudnia po godz. 17:10.

Baśniowa Szkoła Teatru, realizowana przez Fundację W TO MI GRAJ, przenosi teatr ze scen do naszych domów! Prawdopodobnie nie damy rady w tym roku spotkać się już osobiście na warsztatach cyrkowych, aktorskich i tanecznych, ale nic straconego. W listopadzie i grudniu zarówno te warsztaty, jak i specjalnie przygotowane dla dzieciaków spektakle teatralne, będzie można zobaczyć na ekranach komputerów i telewizorów. Dzięki współpracy artystów z Telewizją Imperium, najmłodsi gliwiczanie zobaczą przedstawienie Oteatru oraz spotkają się z artystami z Lufcika na Korbkę i Baśni na Warsztacie. Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Gliwice. W czasie spotkania warsztatowego, uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami plastycznymi dotyczącymi zastosowania materiałów, które można otrzymać w domu, czy szkole! W trakcie zajęć będzie można zdobyć umiejętności z zakresu tworzenia elementów teatru przedmiotu i scen lalkowych. Dzięki temu, późniejsza zabawa w domowy teatr, nie będzie wymagać od dzieci ponadprzeciętnego zacięcia aktorskiego, za to rozwinie wyobraźnię i twórcze myślenie.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.