Baśniowa Szkoła Teatru: OTeatr Marka Stwarza

0
327

Baśniowa Szkoła Teatru, realizowana przez Fundację W TO MI GRAJ, przenosi teatr ze scen do naszych domów! Prawdopodobnie nie damy rady w tym roku spotkać się już osobiście na warsztatach cyrkowych, aktorskich i tanecznych, ale nic straconego. W listopadzie i grudniu zarówno te warsztaty, jak i specjalnie przygotowane dla dzieciaków spektakle teatralne, będzie można zobaczyć na ekranach komputerów i telewizorów. Dzięki współpracy artystów z Telewizją Imperium, najmłodsi Gliwiczanie zobaczą przedstawienie Oteatru oraz spotkają się z artystami z Lufcika na Korbkę i Baśni na Warsztacie. Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Gliwice.

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Wyjątkowy prezent”. Wieść niesie, że skrzaty zamieszkują najdziwniejsze miejsca, opuszczone ptasie dziuple, zardzewiałe uszkodzone samochody, a nawet i w kopie siana znaleźć można niejednego. Tym razem zamieszkały… nie zgadniecie gdzie. Musicie zobaczyć i dowiedzieć się co niezwykłego wydarzyło się w krainie skrzatów w świąteczny dzień. OTeatr Marka Stwarza to jedyny projekt w Polsce, który łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Komizm ich przedstawień nie jest banalny, co pokazują zarówno reakcje dzieci jak i dorosłych. Tematyka spektakli oparta jest na rodzimych i zagranicznych mistrzach dziecięcej literatury oraz klasycznych tekstach.

Program będzie emitowany w Telewizji Imperium w poniedziałek, 14 grudnia, po godz. 17:30, 19:30, 21:30. Powtórka w weekend.

Zobacz poprzednie odcinki “Baśniowej szkoły teatru”:

Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.