Apteka Prywatna znika z osiedla Obrońców Pokoju. Spółdzielnia mieszkaniowa wypowiedziała najem lokalu

0
827

Po 27 latach działalności z osiedla Obrońców Pokoju zniknie apteka Prywatna. Spółdzielnia Mieszkaniowa wypowiedziała jej właścicielkom umowę najmu lokalu. Do końca stycznia apteka musi zakończyć działalność. O sprawie na Facebooku napisała jedna z internautek, która zachęcała mieszkańców do podpisania petycji w obronie apteki.  

Komentarz internautki na jednej z grup na Facebooku

W bezpośrednim sąsiedztwie apteki Prywatnej działa bowiem apteka ogólnopolskiej sieci. O zdanie na temat zapotrzebowania na dwie apteki oraz decyzji spółdzielni mieszkaniowej zapytaliśmy mieszkańców osiedla Obrońców Pokoju, których zdaniem apteki działały w symbiozie. Gliwiczanie chętnie robili zakupy w obu miejscach. Dlaczego więc jedna z aptek ma zniknąć z osiedla?

O powody wypowiedzenia umowy najmu lokalu, w którym działa apteka Prywatna zapytaliśmy samego zainteresowanego. Zdaniem prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej im. Obrońców Pokoju, 21 lutego ubiegłego roku właścicielki apteki złożyły pismo, w którym wyraziły chęć sprzedaży swojej działalności firmie z Gdańska. Ta miałaby z kolei podnająć lokal aptece Gemini.

Ostatecznie do transakcji nie doszło, a apteka dalej prowadziła swoją działalność. W międzyczasie spółdzielnia otrzymała wypowiedzenie od najemcy innego lokalu po byłym magazynie jednego z marketów. Kilka miesięcy później pojawił się inwestor, zainteresowany jego wynajęciem i wyremontowaniem. Warunek był jeden – poza magazynem nowy najemca chciał przejąć także lokale, w których działają obecnie salon fryzjerski i sklep warzywniczy. 

Na taką propozycję przystała spółdzielnia mieszkaniowa. W celu zminimalizowania skutków działania nowego inwestora postanowiła jednak zaproponować właścicielom salonu fryzjerskiego i sklepu warzywniczego przeniesienie do podzielonego wcześniej lokalu po zlikwidowanej aptece. Najemcy zgodzili się na takie rozwiązanie.

Właścicielki apteki Prywatnej, nie zdecydowały się na rozmowę przed naszą kamerą, tłumacząc się brakiem czasu, związanym z zamknięciem lokalu. Z zapewnień spółdzielni wynika jednak, że niezależnie od wypowiedzenia umowy otrzymają one środki z tarczy antykryzysowej.

Apteka Prywatna, przy ul. Paderewskiego 56 ma zakończyć swoją działalność 30 stycznia.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.