43 osoby z koronawirusem. Kopalnia Sośnica wstrzymuje wydobycie!

0
960
Ilustracja

Wydobycie w kopalni Sośnica wstrzymane do końca tygodnia. – W tym okresie w kopalni nastąpi minimalne obłożenie załogi wynikające z niezbędnych potrzeb dla bezpiecznego funkcjonowania zakładu – poinformował rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski.

To wszystko przy zachowaniu środków ostrożności. Przeprowadzana jest m.in. dezynfekcja najbardziej newralgicznych miejsc – łaźni, lampowni, cechowni i ważnych ciągów komunikacyjnych. Codziennie odbywa się pomiar temperatury u wchodzących na teren zakładu pracowników.

Kwarantanną objęto już 110 zatrudnionych, z których 43 osoby miały pozytywny wynik testu. Przeprowadzane są kolejne badania wśród pracowników w kwarantannie – w tym celu uruchomiono dodatkowe cztery wymazobusy, gdzie pobiera się próbki.

Sośnica to trzecia kopalnia, która z powodu koronawirusa wstrzymała wydobycie węgla. Wcześniej zdecydowano tak w kopalniach Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice. Łącznie na 41 tysięcy osób zatrudnionych w PGG potwierdzono 273 przypadki koronawirusa. Kwarantannie poddano blisko 1,4 tys. osób.