24 kolizje, śmiertelny wypadek, złapani przestępcy – gliwicka policja podsumowuje weekend

0
330

Weekend to czas, gdy większość osób odpoczywa. Jednak jak mówi stare porzekadło zło nigdy nie śpi. Dla gliwickich policjantów był to czas równie intensywny jak codzień.  

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 7 sprawców przestępstw. W tej grupie znalazło się 3 nietrzeźwych kierowców. Byli też posiadacz znacznej ilości narkotyków, sprawca naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, sprawca usiłowania oszustwa. Policjanci ujęli również 2 poszukiwanych przez organy ścigania. 

Weekend na drogach również nie należał do bezpiecznych. W gminie Wielowieś doszło do wypadku, w którym poważnie ucierpieli kierowcy. Tego samego dnia, wieczorem, na torowisku w Łabędach zginął 50-letni mężczyzna. Naliczono aż 24 kolizji

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Pomiędzy stacjami Gliwice Łabędy – Gliwice Kuźnica mężczyzna prowadzący rower przewrócił się na torach przed nadjeżdżającym pociągiem. 

Do zderzenia czołowego samochodów marki Volkswagen Bora i Dodge doszło na Drodze Wojewódzkiej 901, na wysokości skrzyżowania z ul. Wiejską w Kieleczce. W wyniku zderzenia doszło do zapalenia się Volkswagena. W wypadku ciężkich obrażeń doznał 28-latek. Śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala. 

Wśród nietrzeźwych kierujących niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w Knurowie 64-latek kierujący audi. We jego krwi krążył alkohol w stężeniu 2 promili.