13 interwencji straży pożarnej w związku z podtopieniami

0
378

Od wtorku (13 października) do środy (do 14 października) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach interweniowała 13 razy. Najczęstsze zgłoszenia dotyczą podtopień. Zalane piwnice i posesje.

– Najpoważniejsza interwencja dotyczyła sytuacji koło hurtowni przy ulicy Daszyńskiego, gdzie został zalany parking – poinformował kpt. Damian Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach – Strażacy reagują na bieżąco na zgłoszenia mieszkańców – uspokaja kpt. Dudek.

O rekordowych opadach mówi także Linda Hofman z Wód Polskich.

– Tak intensywnych opadów w Polsce w październiku nie mieliśmy od 1936 roku. Trudna sytuacja jest obecnie na Odrze, ale uspokajam, że gliwiczanie nie mają się czego obawiać – dodaje rzeczniczka Wód Polskich.

Przypominamy, że wciąż obowiązuje ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia dotyczące intensywnych opadów deszczu.

“Ostrzeżenie meteorologiczne nr 171 przewiduje wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia – miejscami od 145 mm do 155mm. Prognozowana suma opadów w pierwszej dobie Ostrzeżenia (pon – pn/wt) do 55 mm. Prognozowana suma opadów w drugiej dobie (wt – wt/śr) do 80 mm. W pozostałym okresie(środa) do 20 mm Ostrzeżenie hydrologiczne nr O:15 – wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych.” [źródło: Centrum Ratownictwa Gliwice]