„Zobacz czym oddychasz”

0
220

Przez dwa tygodnie dwumetrowe płuca będą sprawdzać stan jakości powietrza w Pyskowicach. W poniedziałek na Rynku odsłonięto specjalną instalację, która od kilku lat przemierza Polskę edukując społeczeństwo. To inicjatywa Polskiego Alarmu Smogowego, który działa od 2015 roku. Mówi rzecznik prasowy Piotr Siergiej:

Mecenasem akcji jest fundacja Better Future, dzięki której mobilne płuca ruszają w trasę po województwie śląskim odwiedzając pięć miejscowości, w tym Pyskowice.

Fundacja siedzibę ma w Gliwicach działa od 2018, od zeszłego roku wspiera Polski Alarm Smogowy.

Mówi Karolina Trzcionka Prezeska Fundacji Better Future.

Podczas ogólnopolskiej akcji Polskiego Alarmu Smogowego płuca pojawią się w aż 46 lokalizacjach w dziewięciu województwach.

Obok płuc na wyświetlaczu znajdzie się czujnik przedstawiający aktualne stężenie pyłów zawieszonych. Celem kampanii „Zobacz czym oddychasz” jest zwiększenie świadomości mieszkańców dotyczącej zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu i ich wpływu na zdrowie, ale także zachęta do wymiany przestarzałych źródeł ciepła.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.