“Znowu zostali ludzie potraktowani jak uczniacy” – Urząd zaprosił członków Forum Ludzi Kultury

W czerwcowym spotkaniu Forum Ludzi Kultury w Gliwicach, w którym uczestniczyło około 50 osób reprezentujących prawie 40 organizacji kulturalnych oraz twórcy indywidualni działający w mieście. Na tym spotkaniu pojawił się dyrektor CK Victoria, Paweł Ciepliński, zauważalna była jednak nieobecność przedstawicieli innych miejskich instytucji kultury oraz samorządu miasta.

Tym razem Urząd Miasta zaprosił uczestników Forum do rozmowy.

Spotkanie z uczestnikami Forum Ludzi Kultury odbyło się więc w konwencji My / Oni. Zdaniem biorących udział, którzy nie reprezentują Urzędu prezentacja multimedialna + stół prezydialny zaburzały pole do dyskusji. Jeden z nich zaprotestował przeciwko prezentacji dokonań Centrum Kultury.

J.D.: Doceniam, że takie spotkanie w ogóle było, miało miejsce i że ktoś nas… zaprosił

J.S.: Zaprosił i chciał wysłuchać?

J.D.: Tutaj mam pewne wątpliwości, bo gdyby nie ten przewrót z tą prezentacją, to prawdopodobnie by się to odbyło jak rajd pana prezydenta po dzielnicach, że była propagandowa prezentacja i właściwie po dwa pytania i do widzenia…

Więcej na temat efektów spotkania opowiedziała Jarosławowi Sołtyskowi w Radiu IMPERIUM Justyna Dziuma, uczestniczka i jedna z organizatorek Forum Ludzi Kultury.

Podczas czerwcowego spotkania zidentyfikowane zostały potrzeby i problemy środowiska, które organizatorzy Forum Ludzi Kultury opublikowali kilka dni temu w formie Listu otwartego. Najważniejszym przesłaniem listu było, aby głos środowiska organizatorów i wszelkich animatorów kultury był faktycznie słyszany w Magistracie i brany pod uwagę w zarządzaniu miastem oraz uwzględniony w ogólnej strategii rozwoju Gliwic.

Listen to “Rozmowa Dnia – Justyna Dziuma, Forum Ludzi Kultury, po spotkaniu” on Spreaker.

Kamery IMPERIUM

Reklama