Złóż wniosek do GBO 2023 i zmień swoje otoczenie. Wśród pomysłów m.in. teren rekreacyjny przy Kanale Gliwickim

0
337
Projekt zgłoszony do GBO2023: Budowa terenu rekreacyjnego przy Marinie Gliwice

To już ostatnie dni na składanie wniosków do tegorocznej dziesiątej edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Po raz drugi to zadanie obsługuje Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych, wcześniejszy GCOP. Termin składania wniosków mija w przyszły poniedziałek, 21 marca.

Swój wniosek trzeba złożyć za pośrednictwem platformy decydujmyrazem.gliwice.pl. Wnioskodawca może zgłosić jeden projekt ogólnomiejski i jeden projekt dzielnicowy. Poparcie dla projektów od tego roku można zbierać także online. Głosy poparcia z list papierowych będą sumowane z elektronicznymi głosami poparcia zbieranymi na stronie www.decydujmyrazem.gliwice.pl.

Lista projektów ogólnomiejskich oczekujących na poparcie:

  1. Budowa terenu rekreacyjnego przy Marinie Gliwice
  2. Bezpłatny dostęp do bazy e-booków i audiobooków dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach
  3. Stworzenie Domu Opieki Społecznej na terenie miasta Gliwice
  4. Ścieżki rowerowej wzdłuż ul Strzelców Bytomskich
  5. Opieka medyczna i psychologiczna nad osobami chorymi terminalnie- cykl szkoleń
  6. CENTRUM RADIOKOMUNIKACJI AMATORSKIEJ

Łącznie projekt musi uzyskać minimum 150 głosów poparcia mieszkańców Gliwic. Uzyskanie przez projekt minimalnej liczby wymaganych głosów poparcia nie gwarantuje jego realizacji. Jest to wymóg formalny, niezbędny, aby projekt mógł trafić do dalszej oceny.

Po zakończeniu oceny wniosków te zweryfikowane pozytywnie zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. Odbędzie się ono na przełomie sierpnia i września. Pula środków na GBO 2023 wynosi 8 348 000 zł.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.