Zima znów zaskoczyła drogowców?

0
427

Gdy temperatury za oknem spadają poniżej zera, poranne skrobanie szyb staje się codzienną rutyną. Jeśli jednak oprócz temperatur spadnie także śnieg, wówczas samo przygotowanie pojazdu może nie wystarczyć. Zwłaszcza, kiedy kierowców nie rozpieszczają także warunki na drodze. Co sezon, niczym mantra powraca więc pytanie: czy zima znów zaskoczyła drogowców? Odpowiedzi szukaliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich w Gliwicach. 

Jak wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich – wykonawcy prac nie są w stanie odśnieżyć wszystkich ulic i chodników jednocześnie. Zwłaszcza, że “Akcją zima” objętych jest w Gliwicach 700 dróg publicznych wraz z miejscami postojowymi oraz 400 przystanków komunikacji miejskiej. Oprócz nich odśnieżane są także chodniki i ścieżki rowerowe oraz niektóre niepubliczne drogi wewnętrzne.

I choć uruchomienie jednej “Akcji zima” kosztuje miasto 225 tysięcy złotych, to – jak zapewnia ZDM – wykonawcy otrzymują wynagrodzenie wyłącznie po przeprowadzeniu prac. Te odbywają się jednak etapowo.

Gliwickim kierowcom pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i wiedzę. Nie wszystkie drogi i chodniki na terenie miasta znajdują się bowiem w gestii Zarządu Dróg Miejskich. Za odśnieżanie niektórych z nich odpowiadają m.in. wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

Szczegółowy wykaz ulic objętych odśnieżaniem dostępny jest na stronie ZDM w Gliwicach, w zakładce “Akcja Zima”.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.