Zielone Gliwice, czy gliwicki beton?

Internetowa potyczka na hasztagi – czyli oznaczenia ułatwiające wyszukiwanie, trwa w sieci między gliwickimi internautami a magistratem.

Od ostatniego poniedziałku proekologiczne działania w Gliwicach mają być promowane hasztagiem #zielonegliwice.

W dzisiejszych czasach coraz bardziej zwracamy uwagę na otaczającą nas przyrodę. Zależy nam, aby w Gliwicach było jak najwięcej zieleni, było czysto, przyjemnie, blisko natury. Ekologia jest jednym z kluczowych tematów poruszanych w ramach prac nad nową strategią rozwoju miasta „Gliwice 2040”. Idea „błękitno-zielonego” miasta jest nam bardzo bliska! – podkreśla prezydent Gliwic Adam Neumann.

Równolegle zaczął funkcjonować hasztag #gliwickibeton, którym internauci oznaczają zdjęcia wycinek drzew realizowanych w mieście oraz zabetonowanych obszarów.

To jest między innymi cel tej kampanii. My chcemy zachęcić wszystkich, żeby skupili się na tym, żeby Gliwice były jak najbliżej natury. To jest apel do mieszkańców, ale również skierowany przez pana prezydenta Gliwic apel do urzędników. I myślę, że to takie silne podkreślenie, tego, że to jest nasz priorytet wspólny, którego zdecydowanie większość mieszkańców oczekuje – Mówił na antenie Radia Imperium rzecznik prezydenta Gliwic, Łukasz Oryszczak

Już jutro, 25 marca po godzinie 12 w programie W Samo Południe z Prezydentem Gliwic Adamem Neumannem porozmawiamy o wiosennej akcji magistratu oznaczonej hasztagiem #zielonegliwice.

Listen to “Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta” on Spreaker.

Kamery IMPERIUM

Reklama