Zeroemisyjne autobusy przyjadą do nas pod koniec tego roku, a na ulice wyjadą w 2022

0
218

Pierwsza stacja ładowania autobusów elektrycznych gotowa będzie na terenie zajezdni przy ulicy Chorzowskiej. Są tam już fundamenty pod ładowarki. Brakuje na razie samych ładowarek, które zostaną dostarczone pod koniec roku, wraz z nowymi autobusami. Stacja powstanie także w zatoce postojowej przy ulicy Czapli – tam prace zaczną się w czwartek. Podczas robót obowiązywać będzie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. A jutro rozpocznie się budowa stacji na ulicy Nowy Świat, w zatoce naprzeciw teatru.

Od przyszłego roku autobusy elektryczne kursować będą na linii A4 oraz 676. To 10 pojazdów marki Volvo. Jak mówi Henryk Szary, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach, dzięki takim inwestycjom ograniczamy zanieczyszczenie powietrza w mieście.
Całkowity koszt inwestycji, czyli i zakupu pojazdów, i budowy infrastruktury do ich ładowania, wyniesie ponad 39 milionów złotych. 27 milionów dołożyła Unia Europejska.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.