Zakrwawiony leżał na chodniku obok targowiska miejskiego. Nieprzytomnego mężczyznę zauważyli przejeżdżający tamtędy policjanci

0
618

W niedzielę, 27 grudnia o godz. 9:00 policjanci przejeżdżający w okolicy targowiska miejskiego zauważyli leżącego na chodniku, nieprzytomnego mężczyznę. Funkcjonariusze wysiedli z radiowozu i udzielili mu pomocy. Na miejsce przyjechała także karetka pogotowia, wezwana przez przejeżdżających tamtędy kierowców.

W wyniku działań funkcjonariuszy policji nieprzytomny starszy człowiek odzyskał oddech. Pozostawał jednak nieprzytomny. Wkrótce akcję reanimacyjną kontynuowali ratownicy medyczni. Chory został przetransportowany do jednego z gliwickich szpitali.

Moment upadku mężczyzny zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Jak się okazało – był on wynikiem problemów zdrowotnych.

Gliwicka policja publikuje na swojej stronie nagranie i apeluje o to, abyśmy – wszczególnie w sezonie jesiennym i zimowym – nie pozostawali obojętni na widok nieprzytomnego człowieka. Samo zadzwonienie pod numer alarmowy 112 może uratować komuś życie – niezależnie od tego, czy był on pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, czy stracił przytomność z powodu problemów zdrowotnych.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.