Za oknem, jest lato, jest ciepło i trzeba sobie jakoś radzić


Policja, straż pożarna, również Straż Miejska na ulicach, rozwiesza plakaty, gdzie właśnie mówimy o tym, że nagrzany pojazd, to jest po prostu pułapka.

No i właśnie, kiedy mamy małe dzieci, zwierzęta, które są w samochodzie uwięzione, to są po prostu w pułapce, bo nie są w stanie się uwolnić w żaden sposób, a przez to nagrzanie może dojść do sytuacji naprawdę tragicznych, łącznie z tym, że taka osoba umieszczona w samochodzie, czy właśnie zwierzę, może nawet i nam tutaj umrzeć, dlatego tutaj bardzo ważne jest to, żeby dbać o to, żeby zawsze zobaczyć, czy ktoś z tyłu nie siedzi, bo w ferworze walki ja rozumiem, że dzisiaj pędzimy do pracy, do sklepu i nagle wpadamy po coś na sekundę, a jednak trzeba zerknąć, czyli jedziemy z dziećmi, bo czasami, wiem, że się rzadko to zdarza, ale dzieci potrafią być cicho, potrafią zasnąć i wtedy to jest właśnie niebezpieczniejsza sytuacja, ale również Były takie sytuacje z seniorami, bo też jedziemy gdzieś z naszym seniorem, czy to na jakiś cmentarz, czy w inne miejsce, gdzie ma ochotę się z nami przyjechać, no i też nagle ta cisza może nas zgubić, po prostu zapomnimy, że ta osoba jest z tyłu, tylko tyle osoba dorosła jest w stanie się w miarę uwolnić, czyli otworzyć okno, drzwi, wyjść, a dziecko, czy zwierzę, no tego nie zrobi.


A gdyby my na przykład widzieli jakąś taką sytuację, na parkingu stoi samochód, w środku zwierzę albo nie daj Boże też człowiek, co robić?

To po pierwsze zdrowy rozsądek.
Jeżeli widzimy, że ktoś w momencie odchodzi od pojazdu, a tam w środku mamy właśnie czy to zwierzę, czy dziecko, no to postarajmy się zatrzymać tego samochodu i po prostu poprosić go, żeby wziął ze sobą swoich członków podróży.
Jeżeli nas z lekceważy, to wtedy wzywamy od razu służby, które przyjadą i nam będą pomogą.
Jeżeli widzimy po prostu samochód, bez właściciela, bez niczego i nieważne, czy to jest auto 5, 10 czy 15, możemy już działać od razu.
Tak naprawdę tutaj są bardzo cenne te sekundy.
Tylko też trzeba to robić w miarę umiejętnie.

Całą rozmowa do zobaczenia i usłyszenia w Telewizji IMPERIUM po godzinie 19:00 Wtorek, co godzinie!

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.


Kamery IMPERIUM

Reklama