WOŚP inaczej niż zwykle

0
741

Styczeń to miesiąc kojarzony z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Z racji panującej pandemii tegoroczna edycja stała pod znakiem zapytania. Całą imprezę przeniesiono z 10 stycznia na ostatni dzień miesiąca. Wiemy, że w Gliwicach odbędzie się finał WOŚP-u.  A jak będzie wyglądał? 

Maseczki, Dystans i Dezynfekcja – to zasady, których będą pilnować organizatorzy. 

Tegoroczna gliwicka edycja nosi nazwę RODZINNY SPACER PO GLIWICKIM RYNKU W RYTMIE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Co za atrakcje kryją się pod tą długą nazwą? Na płycie Rynku, będą rozstawione stoiska z łakociami, gadżetami oraz namioty prezentacyjne wybranych organizacji pozarządowych z naszego miasta. 

W tym roku Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, oto laryngologii i diagnostyki głowy. Start imprezy na Gliwickim rynku o godz. 13:00.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach – program

Wolontariusze będą obecni na Rynku i wielu ulicach Gliwic. Każdy będzie miał identyfikator i puszkę, do której będzie można wrzucić grosik. Na płycie Rynku, będą rozstawione stoiska z łakociami, gadżetami oraz namioty prezentacyjne wybranych organizacji pozarządowych z naszego miasta i Politechniki Śląskiej.
Wszyscy chętni będą mogli zapozować do selfie przy specjalnie przygotowanym banerze oraz zostawić wiadomość dla WOŚP.
Finał uświetnią muzycznie gliwiccy DJ, a ich muzykę usłyszymy z okien Stacji Artystycznej Rynek.
W wyznaczonych godzinach (wcześniej na stronie www pojawi się szczegółowa informacja z godzinami) będzie można wylicytować gadżety podarowane przez gliwickie firmy i organizacje.
O godz. 20:00 zabłyśnie na Rynku światełko do nieba.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.