Wirtualna strzelnica odpowiedzią na zapotrzebowanie?

Starostwo Powiatowe w Gliwicach zainstalowało wirtualną strzelnice w Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach, która przeznaczona jest do prowadzenia szkolenia strzeleckiego w oparciu o multimedialny, laserowy system szkolno-treningowy o nazwie ‘Pojedynek”. Między innymi o niej opowiadał Adam Wojtowicz, wicestarosta gliwicki, który był gościem programu Radia IMPERIUM.

Zestaw służy do doskonalenia umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią oraz realizacji ćwiczeń na różnych wirtualnych odległościach i z postaw strzeleckich: leżąc, klęcząc czy stojąc. Strzelnica umożliwia prowadzenie ćwiczeń jednocześnie dla 4 strzelających z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej – karabinków i pistoletów w postaci laserowych symulatorów broni.

Zadanie to zrealizowano za ponad 200 tysięcy złotych dzięki dofinansowaniu 160 tysięcy złotych ze środków dotacji celowej Ministra Obrony Narodowej i Skarbu Państwa. Uroczyste otwarcie strzelnicy odbędzie się w czwartek, 23 lutego o godz. 13.00.

Kamery IMPERIUM

Reklama