Winter Beach Soccer Milenium Cup już za nami

0
140

W miniony weekend w Kozłowie rozegrano III edycję turnieju Winter Beach Soccer Milenium Cup. W turnieju wzięło udział sześć drużyny z Czech, Polski i Ukrainy. Rywalizowano system każdy z każdym, a to oznacza, że każda z ekip rozegrała po pięć spotkań. Biorą pod uwagę to, że mecze w beach soccerze toczą się na piasku, jest to ogromny wysiłek dla zawodników. Nikt jednak nie narzekał, bo o tej porze roku w Polsce praktycznie są dwa obiekty, gdzie można rozgrywać spotkania w tej odmianie futbolu w prawie letnich warunkach.

Gospodarzem zawodów było UKS Milenium Gliwice. Gospodarze liczyli na wygraną, ale musieli zadowolić się czwartą lokatą. Niespodziewanie zwycięzcą okazał się mistrz Ukrainy – BSC Molnyia. Drużyna ta wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce zajął zespół FC 10 Zgierz, a na trzeciej lokacie uplasował się zespół Hemako Sztutowo.

Beach Soccer to dyscyplina nad która pieczą ma PZPN. W Kozłowie nie zabrakło więc selekcjonerów zarówno kadry narodowej seniorów jak i młodzieżówki, którzy mieli okazję zobaczyć w jakiej formie są kadrowicze i czy jeszcze ktoś zasłużył na powołanie.

Podsumowując – ta widowiska impreza była bardzo udana. Na koniec wszystkie ekipy odebrały pamiątkowe puchary, a zawodnicy z pierwszej trójki otrzymali medale w kolorach odpowiadających zajętym lokatom. Obszerną relację z tego turnieju będzie można zobaczyć wkrótce zobaczyć w Telewizji Imperium Gliwice, a następny tego typu turniej odbędzie się prawdopodobnie w marcu o ile pandemia tego nie zmieni.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.