Winter Beach Soccer Milenium Cup 2022

Beach Soccer, czyli piłka plażowa kojarzy się na pewno przede wszystkim z porą letnią, morzem i słońcem. Tymczasem w niedalekim Kozłowie tę dyscyplinę można uprawiać w klubie UKS Milenium Gliwice. W tamtejszej hali jest bowiem pełnowymiarowe boisko do beach soccera. W najbliższy weekend odbędzie się tam międzynarodowy turniej. Z tej okazji do Kozłowa zawita sześć drużyny z trzech państw. Z Czech przyjedzie wielokrotny mistrz tego kraju Slavia Praga, a Ukrainę reprezentować będzie jeden z najlepszych teamów naszych wschodnich sąsiadów – BSC Molnyia. Stawkę uzupełnią cztery polskie ekipy w tym gospodarz zawodów – UKS Milenium Gliwice, piąta drużyna ostatnich mistrzostw Polski. We wszystkich tych zespołach wystąpią reprezentanci swoich państw.

Beach Soccer to bardzo widowiskowa dyscyplina. Pada bardzo dużo strzałów, a te najbardziej efektowne gole zdobywane są z przewrotek. Turniej Winter Milenium Beach Soccer CUP rozgrywany jest w zadaszonej hali, ale na pełnowymiarowym piaszczystym boisku. Każda z drużyn zagra po pięć spotkań, zwycięzcą zostanie ten zespół, który zgromadzi największą liczbę punktów. Turniej rozpocznie się w sobotę o godzinie 9:00, a zakończy około 15:30 w niedzielę. Najciekawsze mecze odbędą się między godziną 11:30 a 13:30 i wtedy warto zawitać na halę. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej w Telewizji IMPERIUM po godz. 16:00 w piątek 14 stycznia.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama