Wilcze Doły wersja 2022. Miasto przedstawiło plan zagospodarowania terenu

0
592

Miasto rozpoczyna konsultacje dotyczące zagospodarowania terenu wokół zbiornika retencyjnego na Wilczych Dołach. Magistrat oddaje głos mieszkańcom i sami mogą zdecydować jak powinien wyglądać ten zbiornik. A opcje do wyboru są dwie…

W broszurze dokładnie opisano szczegóły każdego z projektów. Jak informuje prezydent miasta prace budowy zbiornika i jego zagospodarowania odbywać będą się równolegle

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez miasto nie było projektantów. Jak udało się ustalić naszej redakcji – nie zostali o niej poinformowani. O szczegółach dwóch wariantów mówił wiceprezydent miasta Mariusz Śpiewok.

Choć na pozór oba warianty wyglądają bardzo podobnie, to diabeł tkwi w szczegółach. 

Miasto informowało o powstawaniu informacyjnego filmu krótkometrażowego, dotyczącego budowy zbiornika. 15 października ruszają konsultację, a film nie został jeszcze udostępniony mieszkańcom.

Gliwiczanie mogą wybrać wariant poprzez stronę internetową konsultację.gliwice.eu. lub w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ankieta będzie dostępna od 15 do 31 października 2020 roku.