Świeć odblaskiem wraz ze strażnikami miejskimi

Jesień i zima to czas, gdy piesi muszą mieć się na baczności. To w tym okresie zdarza się najwięcej wypadków z ich udziałem.  Wcześnie zapadający zmrok, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że dla kierowców piesi stają się niewidoczni. Wiedzą o tym Gliwiccy Strażnicy Miejscy, który od kilku dni działają z akcją “Świeć Odblaskiem”.

Zmrok, ciemne ubranie, do tego deszcz czy śnieg sprawiają, że o wypadek nie trudno. Każdy kierowca ma świadomość tego, jak trudno zauważyć pieszego przy złych warunkach pogodowych. Niestety nie zawsze ta świadomość towarzyszy pieszym. Stąd akcja Straży Miejskiej, która jak mówią strażnicy okazała się strzałem w dziesiątke

Dziś z naszą kamerą towarzyszyliśmy strażnikom. Postanowiliśmy zapytać mieszkańcom, którzy otrzymali odblask co sądzą o akcji.

Są też tacy, którzy – choć doceniają akcje – woleliby, aby strażnicy zajęli się też innymi rzeczami.

Życie mamy jedno, warto więc o nie dbać nawet w tak prozaiczny sposób jak noszenie odblasków. Nawet jeden może sprawić, że przy wigilijnym stole nie będzie dwóch pustych talerzy. 

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama