Za 2 dni znikną szlabany przy bramkach na gliwickim odcinku autostrady A4. Czy odcinkiem Kleszczów – Żernica pojedziemy za darmo?

0
190

Bez szlabanów przejedziemy od najbliższej środy, 1 grudnia. Jak przewiduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, powinny tym samym zniknąć uciążliwe zatory. Te zmiany pociągają za sobą jeszcze jedną – dla kierowców samochodów osobowych i motocykli zmieni się system poboru opłat za przejazd płatnym odcinkiem Wrocław–Gliwice Sośnica. Dotychczasowy system manualny zostanie bowiem zastąpiony systemem e-TOLL, co oznacza, że przejazd odbędzie się bez zatrzymywania. Jednym słowem: od najbliższej środy nie zapłacimy już u inkasenta na bramce, lecz kupując e-bilet autostradowy. Z nowymi zasadami warto zapoznać się już teraz, jeśli w środę wyruszamy w podróż.

Co ważne dla kierowców z Gliwic i powiatu – gliwicki odcinek autostrady A4 na odcinku Kleszczów – Żernica, traktowany jako obwodnica miasta, nadal będzie bezpłatny.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega przed okresowymi utrudnieniami w ruchu, związanymi z montażem nowego oznakowania.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.