Z wystawy do salonu. Wylicytuj prace gliwiczan i wesprzyj stowarzyszenie z Gliwic

0
333
Kadr wykonany z drona podczas happeningu Serce dla Wilczych Dołów, serca stworzonego przez grupę mieszkańców z Sikornika i okolic, 05.06.2020. autor: Marcin Komar Baranowski (Mosquidron - foto i video z lotu komara)

7 autorów, 25 fotografii, ale także obrazy. Od 3 września do 15 września w Stacji Artystycznej Rynek można było podziwiać prace gliwiczan na wystawie grupowej zatytułowanej “Mój widok z okna – zielone Gliwice w oczach mieszkańców”.

– Tytułowy „widok z okna” to symbolicznie zielone miejsca Gliwic do których mamy blisko, które cieszą nasze oczy na codziennych spacerach, do których udajemy się wypocząć i o które jesteśmy skłonni walczyć dla ich zachowania – mówi kurator wystawy Jolanta Zygmunt-Więzik

Teraz prace można wylicytować. Środki zostaną przeznaczone na cele statutowe Stowarzyszenia „Zdrowe Miasto”. Licytacje odbywają się w Internecie, na portalu Facebook >> LINK DO LICYTACJI<< i potrwają do 18 września. Na miłośników sztuki czekają także do wylicytowania ptaszki stworzone przez Olgę Paleczną, znaną gliwicką rękodzielniczkę.

Z kuratorką wystawy, Jolantą Zygmunt-Więzik, rozmawialiśmy na kilka godzin przed wernisażem wystawy:

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.