W mieście przybyło 14 nowych parkingów…. dla hulajnóg. Czy to zlikwiduje chaos na chodnikach?

Specjalnie wyznaczone miejsca postojowe dla hulajnóg zostały wyznaczone w obrębie skrzyżowań – np. Chorzowskiej z Dąbrowskiego, Czapli z Czajniki, Dworcowej z Wyszyńskiego. Pojawiły się one dla uporządkowania miejskiej przestrzeni, dla bezpieczeństwa i komfortu pieszych – tak nowe wymalowane na biało pasy z piktogramem na chodnikach tłumaczy Zarząd Dróg Miejskich.

fot. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach

“Parkingi” dla hulajnóg pojawiły się w obrębie skrzyżowań ulic: Chorzowskiej – Dąbrowskiego, Czapli – Czajki, Dworcowej – Wyszyńskiego, Jana Pawła II – Nowy Świat, Kosów i Czapli, a także przy krzyżówkach: Kozielskiej – Wyspiańskiego, Leśnej – Skowrońskiego, Andersa – Daszyńskiego, Łużyckiej – Wrocławskiej, Rybnickiej – Żwirki i Wigury, Łużyckiej – Krzywoustego, Świętojańskiej – Warszawskiej, Żwirki i Wigury – Dzierżona oraz przy ul. Siemińskiego, przy placu Adama Mickiewicza.

ZDM ma nadzieję, że wypożyczający elektryczne hulajnogi będą co najmniej równie chętnie korzystać z takich parkingów. Jeśli tak się stanie, być może w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne parkingi dla hulajnóg.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama