Tomek Sawyer wraca na deski “Teatru Miejskiego”

0
343
Fot. Jeremi Astaszow

Już w pierwszy weekend marca na scenę Teatru Miejskiego w Gliwicach wraca Tomek Sawyer ze swoim nieodłącznym kompanem Huckiem Finnem.  W tych rolach zobaczycie gościnnych aktorów: Jana Hrynkiewicza i Bartosza Wiatera.

„Przygody Tomka Sawyera” to duży muzyczny spektakl, którego reżyserii podjął się Krzysztof Materna. Powieść Marka Twaina zaadaptował na scenę Jerzy Jan Połoński. Choreografia w spektaklu to dzieło Jarosława  Stańka. Scenografia, kostiumy oraz bardzo efektowne wizualizacje wyszły spod ręki Kasi Sankowskiej, którą mogą Państwo kojarzyć również z monumentalnej scenografii do spektaklu „Najmrodzki” w gliwickim teatrze. Twórcy mieli nie lada zadanie wybrać spośród wielu,  wielu przygód Tomka te najbardziej efektowne i chyba najzabawniejsze.

Huck to – włóczęga z wyboru, nałogowy palacz tytoniu, oberwaniec sypiający w beczce po rybach, który nie rozumie po co komu pieniądze. Generalnie łobuz jak się patrzy.

Tomek  Sawyer  – nie poskromiony łobuz o złotym sercu, uśmiechnięty wisus, żądny przygód marzyciel, podkochujący się w koleżankach z klasy. Obydwaj napędzani chłopięcą wyobraźnią, co rusz wpadają w coraz to większe tarapaty. Zapraszamy do krainy, w której dzieciństwo nigdy nie mija, a każdy – nawet Ty – może zostać kapitanem parowca na Missisipi…

Telewizja Imperium była obecna podczas ostatnich prób medialnych do spektaklu:

Oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.