Stacje krwiodawstwa notują tradycyjnie latem niskie zapasy krwi i apelują o pomoc

Lato to trudny czas dla pacjentów wymagających leczenia składnikami krwi, jak również dla centrów krwiodawstwa zaopatrujących w nią szpitale. Aktualnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach brakuje krwi z grup 0 Rh(-) i A Rh-.

Niewystarczające zapasy w bankach krwi wynikają z mniejszej liczby krwiodawców, którzy wyjeżdżają na wakacje. W okresie letnim nie są organizowane także akcje poboru krwi w szkołach i na uczelniach, będące istotnym źródłem bezcennego leku.

Dlatego Centrum Krwiodawstwa apeluje do mieszkańców Śląska o oddawanie krwi.

Przypominamy, że w Gliwicach zaszły pewne zmiany – Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przeniosło się na początku tego roku z Narodowego Instytutu Onkologii na ul. Lutycką 6. Rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 13:30.

W czwartek, 18 sierpnia, w sąsiedztwie Centrum Sportowo-Kulturalnego “Łabędź” (ul. Partyzantów 25) stanie ambulans, w którym będzie można oddać krew w godzinach 8:00-13:00.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama