Zamiast betonowej pustyni miejsce spotkań z akcentem historycznym. ZDM zaprezentował wizualizacje

0
264

“Mnóstwo niespotykanych dotąd gatunków roślin, duża ilość miejsc do odpoczynku, to wszystko już za kilka miesięcy pojawi się na skwerze nad Drogową Trasą Średnicową.” – poinformował o nowej inwestycji na swojej stronie internetowej Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Wizualizacje ZDM

Będzie to jedno z centralnych miejsc, stanowiących doskonałą przestrzeń do wypoczynku i spędzania wolnego czasu, nie tylko za sprawą różnorodnej kompozycji drzew, ale także nasadzeń krzewów i bylin. W kilku miejscach skweru pojawią się pergole, dzięki którym w gorące, letnie dni będzie można znaleźć odrobinę cienia. Pod częścią z nich ustawione będą stoły i ławy piknikowe.
Poza tym, w krajobraz nowocześnie zaaranżowanego skweru wpiszą się siedziska na ławach betonowych, pojawią się wolnostojące ławki i siedziska, stojaki na rowery oraz betonowe ławki krajobrazowe w kształcie gwiazdy, które stanowić będą miejsce do wypoczynku wśród wyjątkowej zieleni, bowiem wszystkie wprowadzone nasadzenia nie tylko w okresie wegetacyjnym, ale także jesienią i zimą zdobić będą to miejsce. Posadzone zostaną również krzewy izolacyjne, które odgrodzą skwer od Drogowej Trasy Średnicowej.

Wizualizacje ZDM

Nie mogło zabraknąć akcentu historycznego. Na terenie skweru ustawiona zostanie instalacja przestrzenna z kamieni pochodzących z dawnej śluzy Kanału Kłodnickiego. Wykopane w trakcie budowy kamienie zostaną oczyszczone i umieszczone na skwerze, w miejscu przecinania się głównych ciągów komunikacyjnych. Wokół głazów zamontowane będą siedziska, a w tle pojawią się ciekawe rabaty z ozdobnych traw. Całości dopełnią tablice zawierające informacje, zdjęcia oraz przebieg trasy kanału.
Planowany termin rozpoczęcia prac przewidziano w pierwszym półroczu 2021 r. [źródło: ZDM Gliwice]

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.