Wiceprezydent Śpiewok: „sezon w Polsce, zgodnie z tradycją chrześcijańską, zaczynamy po świętym Janie”

Radni nie zgodzili się na poprawkę do projektu uchwały w sprawie określenia sezonu kąpielowego, jaką na wczorajszej sesji zgłosił Łukasz Chmielewski z PiS. Prezydent Gliwic Adam Neumann chciał, by sezon rozpoczął się 19 czerwca, Chmielewski proponował początek miesiąca, twierdząc, że miasto oszczędza na bezpieczeństwie.

Za poprawką było 10 głosów, głównie z PiS, przeciw – 15. Radni z Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza stwierdzili, że do utonięć, o których mówił Chmielewski, dochodziło i tak w miejscach niestrzeżonych. Zaś Tadeusz Mazur, dyrektor MZUK zaznaczył, że kąpieliska można uruchomić w zależności od temperatury wody, co regulują odpowiednie przepisy.

Ciekawą argumentacją 'przeciw’ posłużył się natomiast wiceprezydent Mariusz Śpiewok, twierdząc, że sezon w Polsce, zgodnie z tradycją chrześcijańską, zaczynamy w drugiej połowie czerwca… po świętym Janie.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama