Rząd luzuje obostrzenia “na próbę”

“Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca” – poinformował na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki. Mimo tego od 12 lutego szykują się kolejne luzowanie obostrzeń. Jak dodaje na razie warunkowo “na 2 tygodnie”.

Od 12 lutego otwarta zostanie część miejsc, które do tej pory były niedostępne. Nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami – do 50% dostępnych miejsc. Wszystko w reżimie sanitarnym

Jak informuje premier – “Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych”. Niestety nie ma dobrej informacji dla właścicieli siłowni i branży fitness. One nadal muszą pozostać zamknięte. Podobnie jak restauracje.

Każdy krok to krok powrotu do normalności, do której chcielibyśmy dojść jak najszybciej. Jeżeli utrzymamy stopniowy rytm otwierania gospodarki to myślę, że kolejne etapy są coraz bliżej przed nami” – mówił Mateusz Morawiecki

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama