Przejście na ul. Okulickiego zniknie, dla dobra pieszych – tłumaczy ZDM

“Przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych, ale także i warunków ruchu drogowego. To powody, dla których przejście dla pieszych w ciągu ulicy Okulickiego – między skrzyżowaniami z ulicami Andersa i Kozielską – zostanie zlikwidowane” – poinformował na swojej stronie internetowej Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. Decyzja została poprzedzona analizą ruchu pieszego i kołowego. Uwzględniono także wniosek Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach w tej sprawie, który skierowany został do ZDM-u po wypadku śmiertelnym w tym miejscu. Po otwarciu kolejnego odcinka obwodnicy znacznie wzrosło natężenie ruchu pojazdów.

Zgodnie z przepisami, przejścia dla pieszych należy lokalizować przede wszystkim przy skrzyżowaniach dróg, a odległości między nimi – w obszarze zabudowanym – nie powinny być mniejsze niż 100 m.

Dla pieszych pozostaną do dyspozycji dwa przejścia: przy skrzyżowaniu ulicą Andersa i przy skrzyżowaniu z ulicą Kozielską.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama