[AKTUALIZACJA] Koniec poszukiwań na Czechowicach. “Kilkugodzinne przeszukiwanie akwenu nie przyniosło skutku”

0
1428
fot. KMP Gliwice

Ośrodek Wypoczynkowy w Gliwicach-Czechowicach w poniedziałek, 25 lipca, przez kilka godzin był nieczynny. Powodem zamknięcia obiektu była prowadzona przez służby akcja poszukiwawcza. Istniało podejrzenie, że utopił się tam mężczyzna. W piątek (22 lipca) pod wieczór na plaży znaleziono klapki i ręcznik, stąd decyzja o poszukiwaniach i zamknięciu obiektu.

Ratownicy wodni dokonali odkrycia wywołującego złe przeczucia – na plaży leżał ręcznik i klapki, właściciela jednak nigdzie nie mogli dostrzec. Rozpoczęto poszukiwania, które dzisiaj, w poniedziałek, będą kontynuowane. Prześledzono monitoring, z którego zapisów wynikało, że właściciel tych rzeczy wszedł do wody – nie widać jednak, aby w tym samym miejscu z jeziora wyszedł. Sprawą zajęli się policjanci oraz pozostałe służby – straż pożarna i straż miejska, rozpoczęto przeczesywanie akwenu.” – oficjalny komunikat zamieszczony na stronie Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

O sprawie na antenie Radia IMPERIUM w “Raporcie z miasta” poinformował podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej policji.

Ustalono, że z terenów podległych komendom miejskim w Gliwicach, Zabrzu oraz Tarnowskich Górach nie wpłynęło żadne zawiadomienie o zaginięciu osoby. 

Akcja poszukiwawcza w Ośrodku Wypoczynkowym w Czechowicach [fot. KMP Gliwice]:

Po godzinie 13:30 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach poinformowała, że poszukiwania dobiegły końca.

“Kilkugodzinne przeszukiwanie akwenu prowadzone przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia m.in. z użyciem sonaru nie przyniosło skutku, zgłoszenie nie zostało potwierdzone.”

Ośrodek Wypoczynkowy w Czechowicach wznowił już działalność.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.