Nałóż słuchawki i przenieś się do… palmiarni!

0
294

Na temat długich kolejek, w jakich trzeba stać weekendami przed gliwicką palmiarnią, powstają już miejskie legendy. To jednak nie zniechęca fanów naszych gliwickich tropików. Zarządca obiektu, czyli Miejski Zarząd Usług Komunalnych, dla wszystkich przygotował niespodziankę w formie audio. Garść ciekawostek dotyczących samej palmiarni a także znajdujących się w niej okazów. Taki podcast będzie też gratką dla miłośników domowej dżungli.

“Palmiarnia na Wynos”. Taki tytuł nosi cykl cotygodniowych podkastów, przygotowanych przez gliwicką palmiarnię miejską. Podkasty dostępne będą na stronie MZUK oraz platformie streamingowej Spotify. Odcinek 1. poświęcono historii palmiarni. W lata 20. XX wieku słuchaczy przeniesie Andrzej Dyczak – przewodnik po gliwickich tropikach.

Oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Stęknieni zieleni gliwiczanie od soboty, 12 lutego, mogą zajrzeć do Palmiarni, gdzie czeka na nich miła niespodzianka w pawilonie historycznym. To nowe akwarium z rybami z afrykańskiego jeziora Tanganika. Podobnie jak w innych obiektach adminstrowanych przez MZUK obowiązuje reżim sanitarny. Jednocześnie na terenie Palmiarni może przebywać 120 osób. Szatnia będzie dla klientów nieczynna.