One Billion Rising wraca do Gliwic!

“14 lutego, w Walentynki wraz z kobietami z ponad 200 krajów i z ponad 30. polskich miast po raz ósmy na świecie i w Polsce, a w Gliwicach po raz pierwszy od 7 lat zatańczymy w ramach akcji One Billion Rising (pol. Nazywam się Miliard).”

W tym roku pod hasłem – “Bunt Miliarda”! W Pyskowicach tańczymy po raz pierwszy! Grupa „Nic o Nas bez Nas. Ruch kobiecy Gliwice, Pyskowice” organizuje wspólne wydarzenie i zaprasza do tańca lub po prostu do bycia razem. Kto zechce zatańczy układ choreograficzny stworzony do piosenki „Break the Chain”. “Inne osoby mogą kibicować, robić fajne foty, być z nami” – piszą na wydarzeniu organizatorki.

Tak wyglądała akcja “One Billion Rising” w Gliwicach w 2016 roku:

START: 14 lutego, niedziela, o godz. 12:00
ZBIÓRKA: przy Podium-Arena Gliwice, od strony parku Chrobrego!
(Akcja ma formę happeningu, jest organizowana na terenie otwartym przy utrzymaniu odpowiedniego dystansu i przy uwzględnieniu wszelkich obostrzeń związanych z pandemią.)

Ubierz się na różowo lub na zielono! Zatańcz z nami lub bądź i wspieraj!

Kolor różowy to od zawsze kolor akcji OBR, w tym roku dodatkowo włączamy kolor zielony, symbolizuje on ekofeminizm oraz niedawne zwycięstwo Argentynek w walce o prawo do decydowania o własnym życiu i ciele!

Od soboty, 23 stycznia, zaczynamy przygotowania i uczymy się układu, korzystając z darmowych lekcji on-line.
Lekcje odbędą się 23.01, 30.01 i 6.02, start: 18.00.

Uczyć będzie Joanna Galka-Walczykiewicz, instruktorka fitness i Dance fitness (Zumba Urbhanize). Osoby, które wolą potańczyć bez dołączania na Zoomie zapraszane są w tym samym czasie na Facebook Nazywam się Miliard/One Bilion Rising Poland, gdzie lekcja będzie transmitowana na żywo.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama