Ogłoszono przetarg na Gliwicki Rower Miejski. Mają być nowe rowery typu cargo i tandem

0
358

Sezon za pasem a w dalszym ciągu nie wiadomo, czy rowery miejskie wrócą do Gliwic po rocznej nieobecności. Przypomnijmy, poprzedni przetarg zakończył się fiaskiem. Jedna z ofert przekraczała o 86% planowany budżet. Oferentów było dwóch, ale jeden z nich źle zaszyfrował swoją ofertę. W zeszłym tygodniu sprawę relacjonowaliśmy we “Fleszu”.

Poprzedni przetarg z powodów formalnych anulowano, a nowy w trybie przyspieszonym został już ogłoszony. Jeżeli sprawa potoczy się pomyślnie, rower miejski powróci na gliwickie ulice na początku maja.

Nowością mają być różne typy rowerów, które będzie można wypożyczyć do końca listopada. Poza rowerami standardowymi (minimum 195 sztuk) na gliwickich ulicach mają się pojawić rowery typu tandem (2 sztuki), a także rowery typu cargo/familijny (3 sztuki).

Obiekty zainteresowane organizacją systemu miejskich wypożyczalni rowerów w Gliwicach mogą zgłaszać swoje oferty do 24 lutego, do godz. 9:00.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.