Mieszkanie + po gliwicku w Ligocie Zabrskiej [VIDEO]

W środę, 21 lutego 2024, nastąpiło oficjalne przekazanie kluczy do mieszkań w nowym budynku przy ulicy Górnej 11 w Ligocie Zabrskiej. Inwestycję z ramienia miasta prowadziła spółka ZBM I TBS. To kolejny zrealizowany punkt autorskiego programu miasta Gliwice – Mieszkanie plus po gliwicku.

Relacja z przekazania kluczy w programie 100% Gliwic. Premiera we czwartek, 22 lutego, o godz. 16:00!

Koszt inwestycji przy ulicy Górnej 11 to 8,3 mln zł, ponad 6 milionów pochodziło z Banku Gospodarstwa Krajowego. To trzeci, ostatni etap projektu Mieszkanie plus po gliwicku przy tej ulicy, ale nie ostatni w mieście – zapewnił prezydent Gliwic.

Budowa ostatniego z pięciu budynków komunalnych przy ul. Górnej nie należała do najłatwiejszych projektów – pandemia koronawirusa, wybuch wojny w Ukrainie – ale jak widać, zakończyła się happy endem – powiedział podczas uroczystości wręczenia kluczy Mariusz Śpiewok, wiceprezydent Gliwic, który monitoruje pracę miejskich spółek, w tym spółki Zarząd Budynków Mieszkalnych I Towarzystwo Budownictwo Społecznego, która prowadziła inwestycję.

Na uroczystość przekazania kluczy lokatorom z Górnej 11 stawili się radni, przedstawiciele służb – Straży Miejskiej, policji i miejskich spółek, zaproszeni goście, wśród nich były prezydent Gliwic – obecnie senator Zygmunt Frankiewicz a także przedstawiciele instytucji ogólnopolskich, którzy pozytywnie ocenili działalność gliwickiej spółki ZBM I TBS.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama