Memoriał im. Zenona Sęka. Gwiazdy lekkiej atletyki ponownie w Gliwicach!

Już w najbliższą niedzielę, 12 września, na stadionie przy ul. Syriusza 30 ponownie zagoszczą gwiazdy lekkiej atletyki. W tym dniu odbędzie się 46. już Memoriał Zenona Sęka.

W latach 70-tych sekcja lekkoatletyczna Piasta Gliwice była jedną z najsilniejszych w Polsce. Podwaliny do niej stworzył Zenon Sęk. Wtedy też drużyna zdobyła złoty medal mistrzostw Polski. Po nagłej śmierci Zenona Sęka, aby uczcić jego pamięć – raz w roku, we wrześniu odbywa się memoriał poświęcony pamięci tego wybitnego trenera i nauczyciela. W latach 2011- 2017, gdy powstawał nowy, lekkoatletyczny stadion w memoriale brali udział uczniowie gliwickich szkół, a zawody odbywały się na obiektach szkolnych.

W 2019 roku znów w tym mityngu wzięli udział zawodnicy z klasą mistrzowską i międzynarodową. Gwiazdami tamtego mityngu były kulomiotka – Klaudia Kardasz i biegaczka Anna Sabat.

Liczymy, że w 12 września również nie zabraknie znanych nazwisk tej dyscypliny, a do Gliwic mogą ich przyciągnąć m.in. nagrody finansowe, które przewidzieli organizatorzy dla najlepszych 20 zawodniczek i zawodników.

Kibice będą mogli zobaczyć rywalizację w następujących konkurencjach:

Kobiety:

Konkurencje biegowe 100 m,  200 m, 400m,  800 m,  3000 m, skok w dal, trójskok, skok wzwyż, rzut kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem

Mężczyźni:

Konkurencje biegowe 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 3000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut kulą

Rozpoczęcie zawodów przewidziano na godzinę 15:00 – wstęp wolny – serdecznie zapraszamy mie tylko sympatyków lekkiej atletki. Emocje gwarantowane.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama