Mecenas z Gliwic Rzecznikiem Praw Obywatelskich?

0
411

Gliwicki adwokat, 41-letni Robert Dopierała, ma szansę zostać rzecznikiem praw obywatelskich, jeśli senat nie poprze kandydata Prawa i Sprawiedliwości Bartłomieja Wróblewskiego. Większość w senacie ma opozycja, która na stanowisku rzecznika nie chce człowieka tak mocno związanego z władzą – Wróblewski jest obecnie posłem PiS.

Mecenas Dopierała to prawnik z 15-letnim stażem. Kiedyś działał w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dziś apolityczny. Jest społecznikiem, działającym także pro bono, założył i prowadzi Fundację Było Sobie Prawo, która edukuje w zakresie prawa dzieci. Jest także autorem wierszy o prawie dla najmłodszych.

Rzecznika praw obywatelskich powołuje sejm za zgodą senatu, na wniosek marszałka sejmu albo grupy 35 posłów. Kandydatura mecenasa z Gliwic pojawiła się już teraz, by w razie odrzucenia Bartłomieja Wróblewskiego nie trzeba było dopiero szukać nowego kandydata.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.